2018’in En İyi Antivirüs Programları Rehberi

2018’in En İyi Antivirüs Programları Rehberi

Kullanıcıları bazen çok zor durumda bırakan çok çeşitli virüsler ve zararlı yazılımlar internet ortamında yaygın olarak varlığını sürdürmektedir.Elbette windows 10 ile gelen windows defender ve güvenlik duvarı gibi yazılımlar elimizin altında bulunsa da kullanıcılar gerek ücretli gerekse ücretsiz olarak dağıtılan antivirüs programlarına yönelmektedir.Bizde bu yazımızda 2018’in en iyi 4 antivirüs programını derleyerek tanıtmak istedik.Bu konuda insanlara rehber niteliğinde olması dileğiyle.

Öncelikle virüslerden korunmak için alınabilecek en basit ve doğal tedbir orijinal(lisanslı) ve güncel windows sürümlerini kullanmak.İkinci olarak ise bilgisayarda güncel bir antivirüs programı bulundurmaktır.Düzenli tarama yaparak sisteminizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.
2018’in en iyi 4 antivirüs programını kısaca inceleyelim;

1)Avast Pro Antivirüs:
Önleme,koruma,gizlilik gibi pekçok konu başlığı altında çalışan avast pro antivirüs programı virüsler,zararlı yazılımlar ve internet üzerinden gelebilecek pekçok tehlikeyi etkisiz hale getirmeyi sağlıyor.
ayrıca oyun modu,diğer antivirüs yazılımlarıyla beraber bilgisayarda yüklemek için pasif mod,ürün içi destek gibi çok çeşitli faydalı özellikleri mevcut.Hem ücretli hemde ücretsiz sürümleri var.

2)Kaspersky Antivirüs:
Antivirüs,internet security ve total security adlı üç ayrı sürümle satılıyor.Antivirüs isimli sürümü sadece Pc’ye diğer iki sürümü ise pc’ye ek olarak mac ve android sistemlere de destek veriyor.Total security sürümü bütün özelliklere sahip en kapsamlı antivirüs programı özelliklerini kullanıcıya sunuyor.Virüsler,casus yazılımlar,kimlik avı ve tehlikeli web sitelerine karşı tam koruma sağlıyor.30 günlük deneme sürümü de mevcut.

3)Norton Security Antivirüs:
3 farklı sürüm ile kullanıcılara sunulan yazılım çok çeşitli özellikler sunmaktadır.Virüs,casus yazılım,kötü amaçlı programlar ve her türlü çevrim içi tehlikelere karşı sistemleri korurken aynı zamanda firma %100 virüsten koruma garantisi veriyor.Hatta aksi durumda para iadesi bile sağlıyor.

4)McAfee Antivirüs Plus:
Temel virüs koruması özelliğine ek olarak bu antivirüs yazılımında reklam ve spam engelleyiciler,veri hırsızlığı koruması,mali işleri riske girmeden yönetmenizi sağlayacak özellikler de bulunmaktadır.Ayrıca çoklu platform uyumluluğu ve otomatik güncellemeler,basit güvenlik yönetimi gibi hoş özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir