Kingdom Come: Deliverance Oyunu Beta İnceleme

 

Warhorse Studios tarafından geliştirilen Kingdom Come Deliverance oyununun betasını sizler için inceledik. Oyunun tam sürümü 13 Şubat 2018 tarihinde çıkışını yapacak.

Ortaçağ temalı oyun açık dünya ve rol yapma oyunu özelliğindedir. FPS (1. şahıs nişancı) bakış açısıyla oynanmaktadır. İncelememizin başında belirtmek isterim ki oyun çok gerçekçi bir yapıya sahip. Diğer oyunlardaki fantastik ögeler burada yok. Hikayeden biraz bahsetmek gerekirse Avrupa’nın ortasında Bohemya adlı ülkede İmparator 4. Charles’ın ölümünden sonra krallık bir yok oluşa sürüklenmektedir. Babası ölünce tahta geçen Wenceslas yeteneksiz ve zayıf bir kraldır. Bunu fark eden Macaristan kralı ve üvey kardeşi olan Sigismund üvey kardeşi Wenceslas’ı kaçırarak esir alır. Ve Bohemya’yı istila etmeye başlar. Hikayemizin ana karakteri bir demircinin oğlu olan Henry’dir. İstilacı kral Sigismund, Henry’nın köyünü yerle bir eder. Henry ise direniş başlatan Lord Radzig’in komutası altına girer.

Oyunda çok miktarda konuşma metni geçiyor. Ve pek çok noktada kararlar vermemiz gerekiyor. Zaten seçenekli hikaye sistemi ile bir ölçüde hikayenin gidişatını biz belirliyor gibiyiz. İster bir savaşçı istersek de tam bir uzlaşmacı olabiliyoruz. Oyunda atımızla ulaşım sağlıyoruz. Kılıç ve ok gibi silahlarla ise mücadele ediyoruz. Oyun grafiksel anlamda çok başarılı. Çok hoş detaylar içermekte. Oynadıkça ne demek istediğimi anlayacaksınız.

1. Şahıs Nişancı bakış açısına dayalı savaş sistemi ise çok eğlenceli. Kılıç dövüşleri oldukça gerçekçi, bazen kendinizi Cesur Yürek ya da Gladyatör gibi filmlerin baş oyuncusu gibi hissediyorsunuz. Oyunun eksi yönlerinden biri hiçbir multiplayer modu olmaması. Co-op modu bile yok. Oyunda savaşmanın yanında pek çok ayrıntı ve meslek grupları da mevcut. Ve yapılabilecek pek çok faaliyet de var. Toparlamak gerekirse ben oyunu beğendim. Tavsiye ederim.

Satın almak isteyenler için steam linki:

http://store.steampowered.com/app/379430/Kingdom_Come_Deliverance/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir